Specyfikacja następca Galaxy J5 Prime

Samsung pracuje nad kolejną generacją modelu Galaxy J5 Prime. Z przecieków wynika, że sprzęt dostanie procesor Exynos 7570 oraz 3 GB pamięci RAM.

Wprowadzony w ubiegłym roku na rynek model Galaxy J5 Prime, wkrótce doczeka się kolejnej, tegorocznej generacji. Dzięki Slashleaks poznaliśmy specyfikację techniczną tego modelu.

Z opublikowanego przez stronę dokumentu wynika, że Galaxy J5 Prime 2017, będzie znacznie nowocześniejszy od poprzednika i usprawniony w wielu aspektach. Dostanie m.in. 5-calowy ekran HD z panelem IPS, który zapewni lepszą jakość obrazu niż u poprzednika. Jego sercem będzie natomiast ośmiordzeniowy układ Exynos 7570 pochodzący od Samsunga, połączony z 3 GB pamięci RAM. Poprzedni model miał tylko 2 GB RAM, więc więcej pamięci powinno znacznie usprawnić płynność działania uruchamianych aplikacji.

W modelu tym znajdziemy również 13 MP aparat główny oraz 8 MP przedni dla selfie i wideorozmów. Natomiast energii do pracy dostarczy mu 2500 mAh bateria litowo-jonowa, której nie da się jednak samodzielnie wymienić. O funkcjonalność zadba tymczasem Android 7.1.1 Nougat.

Cena i data premiery nowego modelu nie są jeszcze znane. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może kosztować około 250 dolarów, a dostępny będzie głównie w Indiach.

Galaxy J5 Prime

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...