Salt: pistolet z gazem pieprzowym

Czasy są takie, że na ulicach robi się coraz mniej bezpiecznie, więc warto się uzbroić, by obronić się w razie napadu. Broni palnej na razie nie można jeszcze legalnie używać, ale można używać miotaczy gazu. Dwóch wynalazców postanowiło to wykorzystać i stworzyło urządzenie, które łączy w sobie najlepsze cechy broni oraz miotacza, a przy tym nie jest śmiertelne.

Ich pomysł nazywa się Salt i przypomina broń ASG używana do paintballa, tyle że amunicją nie są tu kulki z farbą, lecz z gazem pieprzowym. Gadżet wygląda więc jak prawdziwy pistolet. W przypadku gdy w nocy napadną nas dresy, trudno będzie im ocenić, czy nie jest to prawdziwa broń. Zyskamy więc dodatkowy czynnik odstraszający. A jeśli to nie pomoże, wówczas zaczniemy strzelać.

Salt działa na identycznej zasadzie jak ASG, więc w rękojeści znajduje się zbiornik z CO2, który służy do wystrzeliwania pocisków. A tym wypadku są to kulki wypełnione gazem pieprzowym. Eksplodują po uderzeniu w cel, wypuszczając gryzący gaz, rażący cele w promieniu 120 cm.

Broń ma minimalny odrzut, więc łatwo się z niej strzela i mogą to robić nawet dzieci. Natomiast aby nie zrobiły sobie krzywdy, producent dorzuca także ćwiczebne pociski wypełnione zasypką dla niemowląt. Jest to także broń bardzo dokładna i pozbawiona wad typowych miotaczy gazu, które mają mały zasięg i używanie ich pod wiatr może się skończyć przykro również dla osoby broniącej się przed atakiem. Prawdopodobnie nie trzeba też na nią żadnych pozwoleń.

Salt pojawił się na Indiegogo, gdzie konstruktorzy mieli nadzieję zebrać pieniądze na produkcję tego miotacza gazu. Niestety platforma odrzuciła ten projekt, więc pozostaje liczyć na to, że jego twórcy znajdą pieniądze w inny sposób.

Salt

Źródło: Digitaltrends.com

You may also like...