Samochód z serialu Knight Rider trafi na aukcję

Jeśli jesteście fanami serialu Knight Rider, to zainteresuje Was informacja o sprzedaży występującego w nim samochodu. KITT będzie wystawiony w domu aukcyjnym Diligent Auction Services.

W latach 80-tych, jednym z najpopularniejszych seriali był Knight Rider, w którym występował pojazd wyposażony w sztuczną inteligencję. KITT wraz ze swym kierowcą Davidem Hasselhoffem przeżywał wiele ekscytujących przygód, popisując się zaawansowanymi technologicznie gadżetami.

Knight Rider

Jeśli w młodości byliście fanami tego serialu, to teraz macie niezwykłą okazję do spełnienia marzeń o posiadaniu tego auta na własność. Dom aukcyjny Diligent Auction Services wystawi bowiem na sprzedaż jego replikę występującą w serialu. Pojazd posiada pełne oświetlenie, przełączniki oraz niezwykłą kierownicę doskonale znaną z telewizyjnej produkcji.

Knight Rider

Samochód aktualnie znajduje się w Wielkiej Brytanii, więc zwycięzca aukcji będzie musiał dodatkowo pokryć koszty transportu do swego kraju. Szacuje się, że cena wywoławcza pojazdu wyniesie około 300 tys. dolarów. Na przyszłego nabywcę czeka jednak dodatkowa niespodzianka. Jeśli cena osiągnie odpowiedni pułap, wówczas pojazd dostarczy mu osobiście sam David Hasselhoff.

Licytacja odbędzie się 24 stycznia, bezpośrednio na stronie domu aukcyjnego.

Jeśli natomiast macie pod ręką nieco wolnej gotówki i lubicie Hoffa, to możecie sprawić sobie kolejną pamiątkę. Dom aukcyjny wystawi także na sprzedaż jego realistyczną figurę o wysokości 420 cm, pochodzącą z kinowej wersji filmu o Spongebobie z 2004 roku.

Knight Rider

Figura składa się z dwóch elementów i transportowana jest na specjalnym wózku. Cena wywoławcza wynosi 100 tys. dolarów, a szacuje się, że może osiągnąć około 1,5 mln dolarów.

Knight Rider

Źródło

You may also like...