Samsung będzie produkował Snapdragona 820

Relacje pomiędzy Samsungiem i Qualcommem, jeszcze do niedawna nie były najlepsze. Teraz jednak obie firmy zacieśniły współpracę i Samsung nie tylko dostanie Snapdragona 820 na czasową wyłączność, ale też będzie go produkował.

Po wpadce z przegrzewającym się Snapdragonem 810, Samsung zdecydował się zainstalować w swym najnowszym flagowcu procesor własnej produkcji. Wydawało się, że ostudzenie relacji z Qualcommem potrwa dłużej, ale wygląda na to, że obie firmy doszły już do porozumienia i stosunki są nawet lepsze niż wcześniej. Samsung nie tylko dostał na czasową wyłączność Snapdragona 820, którego wykorzysta w Galaxy S7, ale także zajmie się jego produkcją.
Zobacz najtańsze smartfony

Nowy układ dla Qualcomma będzie powstawał przy użyciu drugiej generacji procesu technologicznego 14nm FinFET, a to oznacza, że zostanie wyposażony w funkcję LPP (Low Power Plus). Pozwoli to aż o 15% podnieść jego wydajność, przy równoczesnym 15 procentowym obniżeniu zapotrzebowania na energię w porównaniu do procesorów stworzonych przy pomocy pierwszej generacji procesu.

Dodam, że pierwsza generacja 14nm FinFET była wykorzystywana do produkcji procesora A9 dla koncernu Apple, więc zarówno Snapdragon 820 oraz Exynos 8890 powinny być od niego znacznie szybsze.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...