Samsung Freestyle – przenośny projektor inny niż wszystkie

Na stoisku Samsunga w Las Vegas mogliśmy zobaczyć najnowszy projektor Samsung Freestyle. To kompaktowy sprzęt o nietypowym wyglądzie, który może wyświetlać obraz o przekątnej 100-cali.

Można by sądzić, że w dziedzinie projektorów nie da się już wymyślić nic nowego, a tymczasem Samsung mocno nas zaskoczył. Koreańska firma podczas targów CES 2022 zaprezentowała najnowszy model o nazwie Samsung Freestyle, który różni się nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością.

Samsung Freestyle

Już pierwsze spojrzenie na sprzęt mówi nam, że mamy do czynienia z produktem oryginalnym. Sprzęt nie wygląda bowiem jak tradycyjny projektor, a raczej jak oprawka punktowej lampy. Takie wzornictwo jest zamierzone, gdyż zapewnia dużą elastyczność w kwestii montażu. Wbudowana kołyska pozwala bowiem obracać urządzenie w zakresie 180 stopni, dzięki czemu można łatwo wyświetlać obraz na ścianie lub suficie.

Samsung Freestyle

To nie jedyne zalety tego gadżetu. Zazwyczaj najdroższym elementem projektora jest lampa, ale tutaj nie ma tego problemu. Konstrukcja pozwala bowiem zamontować standardową żarówkę E26 i używać jej jako źródła światła do wyświetlania obrazu, który może mieć przekątną od 30 do 100″ i rozdzielczość 1080p.

Samsung Freestyle posiada też funkcję automatycznej konfiguracji, wyposażono go bowiem w sensor ToF oraz 3-osiowy akcelerometr. Dzięki temu w zaledwie 1 sekundę skalibruje swe ustawienia, dostosowując się do powierzchni na którą go skierujemy.

Samsung Freestyle

Projektor ma również pasywny radiator emitujący dźwięk w promieniu 360 stopni, więc nie potrzebujemy zewnętrznych głośników. Oczywiście jeśli zechcemy, to możemy je podpiąć, by uzyskać lepsze brzmienie. Wbudowane złącze USB-C pozwala natomiast zasilać projektor, a dodatkowo mamy wejście micro HDMI, pozwalające podpiąć sprzęt do źródeł obrazu.

Samsung Freestyle jest już dostępny w przedsprzedaży i zamówienia można składać na stronie producenta. Wyceniono go na 899 dolarów.

Źródło

You may also like...