Samsung Galaxy S20 Ultra dostanie 16 GB RAM

Powoli poznajemy kolejne szczegóły techniczne nowego flagowca Samsunga. Najnowsze wieści sugerują, że Galaxy S20 Ultra dostanie 16 GB RAM oraz zupełnie nowy, 108 MP aparat fotograficzny.

Jak wiemy, impreza Unpacked 2020, na której poznamy nowe smartfony Samsunga, odbędzie się 11 lutego. Mimo to już teraz zaczynamy coraz lepiej poznawać specyfikację techniczną modelu Galaxy S20.

Wczoraj prezentowałem zdjęcia modelu Galaxy S20 Plus, który będzie jednym z pięciu członków nowej rodziny. Seria będzie bowiem składała się z takich modeli jak Galaxy S20, S20 5G, S20+, S20+ 5G oraz S20 Ultra 5G.

Teraz pojawiło się nieco nowych informacji dotyczących aparatów, które będą posiadały poszczególne urządzenia. Wiemy, że podstawowe modele S20 oraz S20+ otrzymają 12 MP główny sensor z pikselami o wielkości 1.8μm.

Przyszli posiadacze tego smartfona nie powinni też narzekać na rozmiary wyświetlacza. S20 będzie miał 6,2″, zaś energii do pracy dostarczy mu 4000 mAh bateria. S20+ dostanie natomiast 6,7″ wyświetlacz, jednak pojemność baterii tego modelu na razie pozostaje nieznana. Przecieki sugerują też, że wszystkie trzy modele będą miały wyświetlacz 120 Hz.

Nowy sensor i funkcje aparatów

Dla najbardziej wymagających użytkowników będzie model Galaxy S20 Ultra 5G. Według najnowszych doniesień model będzie miał zupełnie nowy 108 MP główny sensor Samsunga. Pojawi się w nim także 48 MP matryca z 10-krotnym zoomem optycznym i 100-krotnym hybrydowym. Aparat szerokokątny będzie natomiast miał 12 MP sensor.

Przecieki wspominają też o zupełnie nowych funkcjach aparatu. Jednym z nich jest tryb Smart Selfie, który przyda się do robienia selfie. Dzięki niemu telefon automatycznie przełączy się pomiędzy standardową i szerokokątną soczewką, w zależności od tego ile osób znajdzie się w kadrze. Z kolei w trybie Single Take Photo, przesuwamy aparatem po scenie, a ten automatycznie wykona kilka zdjęć. Wówczas wybierzemy te, które nam się najbardziej podoba. Jeśli natomiast chodzi o filmowanie, to dostępny będzie tryb 8K/30 fps lub 4K/60 fps. Ten drugi wspierany jest przez tylny oraz przedni aparat.

Do dyspozycji użytkownika będzie kilka konfiguracji pamięci użytkowej oraz operacyjnej. W planach są wersje z 12 GB oraz 16 GB RAM. Pamięci flash będzie natomiast 128, 256 lub 512 GB. Karta microSD pozwoli rozszerzyć ją o dodatkowe 1 TB, więc miejsca na aplikacje i zdjęcia na pewno nie zabraknie. Będzie to więc kolejny po Xiaomi Black Shark 3 5G smartfon, wyposażony w taką ilość pamięci operacyjnej.

Problemem nie powinien też być czas pracy smartfona. Producent wyposaży go bowiem w 5000 mAh baterię oraz 45 W ładowarkę. Dzięki niej naładowanie akumulatora od 0 do 100 procent zajmie około 74 minuty.

Galaxy S20 Ultra

Źródło

You may also like...