Samsung Galaxy S22 Ultra nie będzie nazywał się Galaxy Note 22 Ultra

Ice Universe potwierdza, że Samsung nie zmieni nazwy topowej wersji nadchodzącego flagowca na Galaxy Note 22 Ultra. Smartfon pozostanie więc przy standardowej nazwie Galaxy S22 Ultra.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki sugerujące zmiany w nazewnictwie nadchodzącego flagowca Samsunga z rodziny Galaxy S. Mówiło się bowiem, że skoro smartfon będzie miał wbudowany slot na rysik S Pen, to producent nazwie go Galaxy Note 22 Ultra. Sprzęt miałby wówczas oficjalnie zastąpić dotychczasową serię Note, ale tak się nie stanie.

Według Ice Universe, topowa wersja nowego flagowca pozostanie przy nazwie Galaxy S22 Ultra. Aczkolwiek w kwestii wzornictwa upodobni się nieco do Galaxy Note 20, gdyż będzie posiadał wszystkie ostre rogi. Mówi się również, że produkt otrzyma 6,8″ wyświetlacz Super AMOLED LTPO o rozdzielczości QHD+ oraz 120 Hz odświeżaniu obrazu.

Pod jego maskę, w zależności od rynku, trafi natomiast Snapdragon 898 oraz Exynos 2200 z GPU AMD RDNA2. Oczekuje się również 12 GB pamięci RAM, a także 512 GB pamięci użytkowej.

Jeśli chodzi o aparaty, to należy oczekiwać obecności doskonale już znanego z poprzedniego modelu 108 MP głównego sensora. Dołączy do niego 12 MP aparat szerokokątny oraz dwa 10 MP aparaty z teleobiektywami. Sprzęt zasili natomiast bateria o pojemności 5000 mAh, współpracująca z 45 W systemem szybkiego ładowania. Do dyspozycji użytkownika będzie również bezprzewodowe ładowanie oraz ładowanie odwrotne, umożliwiające naładowanie innego urządzenia z baterii telefonu.

Do prezentacji Galaxy S22 Ultra pozostało jeszcze sporo czasu, gdyż firma pokaże go dopiero w styczniu przyszłego roku. Jest jeszcze sporo czasu, więc zdążymy dokładnie poznać jego specyfikacje techniczną.

Galaxy S22 Ultra

Źródło

You may also like...