Samsung Galaxy S4 smartfonem z bezdodykowym interfejsem

Z doniesień na temat Samsunga Galaxy S4, które pojawiają się w sieci, wyłania się obraz smartfona, który nadchodzącego iPhone’a 5 przeżuje, wypluje i poprosi o jeszcze.

Wiemy już m.in., o zaawansowanym wysokiej jakości ekranie 4,99″ AMOLED Full HD, o rysiku S-Pen oraz 8-rdzeniowym procesorze Exynos 5. Z nowych doniesień na temat smartfona, najciekawszą informacją są plotki dotyczące nowego sposobu interakcji z telefonem, który nie będzie w ogóle wymagał jego dotykania.

W Korea Daily można przeczytać, że Samsung chce wyposażyć swój najnowszy model flagowego smartfona w procesor Atmel, który umożliwi rozpoznawanie gestów, wykonywanych dłonią w pewnej odległości od urządzenia. W ten sposób użytkownik wywoła określone komendy, bez dotykania telefonu.

Gazeta wierzy, że nowy bezdotykowy system sterowania, to przyszłość urządzeń z rodziny Samsung Galaxy. W zasadzie byłaby to opcja całkiem przydana. Wyobraźcie sobie, że spożywacie posiłek, a dzwoni telefon. Wówczas zamiast dotykać tłustymi paluchami ekranu, możecie po prostu wykonać określony gest i połączenie zostanie odebrane.

Źródło: Phandroid.com

You may also like...

2 komentarze

  1. GODmode pisze:

    Jeśli Samsung coś ‘wymyśla’ to przewiduję klapę. Przecież oni nic mądrego dotąd nie wymyślili. Wszystko począwszy od pierwszego Galaxy było jechane z iPhone’a i iOS 😛

  2. Marek pisze:

    Masz rację. I pewnie dlatego sprzedaż iPhonów spada, a rynkiem rządzi Galaxy S 🙂 Aha, Apple wygląd iOS zerżnęło od Sony Ericssona, bo niczego samo wymyślić nie potrafi 🙂