Samsung Galaxy S7 z wyświetlaczem 4K?

Samsung musi się koniecznie postarać, by jego najnowszy flagowy smartfon jakim jest Galaxy S7, był dużo lepszy od produktów konkurencji. Wyposaży go więc nie tylko w mocny procesor, ale prawdopodobnie również w wyświetlacz 4K.

Producenci smartfonów na razie nie planują instalowania w nich wyświetlaczy 4K, pozostając przy ekranach 2K, ze względu na duże zużycie energii tych pierwszych. Prezentacja obrazu w wysokiej rozdzielczości wymaga dużej ilości prądu, co w przypadku urządzeń mobilnych oznaczałoby szybkie wyczerpywanie się baterii i konieczność chodzenia z powerbankiem.

Samsung uważa jednak, że technologia 4K zapewniłaby Galaxy S7 przewagę nad rywalami, dlatego planuje stworzyć specjalną edycję premium, która posiadać będzie taki ekran. Ten model będzie się też różnił specyfikacją techniczną od pozostałych weriantów i oprócz najnowszego i bardzo wydajnego procesora Exynos 8 Octa 8890 będzie mieć 14-rdzeniową jednostkę graficzną Mali-T880, która powinna podołać obsłudze ekranu o rozdzielczości Ultra HD.

Jeśli doniesienia są prawdziwe, Samsung Galaxy S7 byłby jednym z pierwszych smartfonów wyposażonych w ekran 4K, a to faktycznie dałoby Samsungowi dużą przewagę nad rywalami. Pytanie tylko ile taki wariant będzie kosztował. Dodam, że premierę Galaxy S7 zaplanowano na luty przyszłego roku, a na razie trwają prace nad oprogramowaniem do tego modelu.

Dodam, że na polskim rynku jest już dostępna Sony Xperia Z5 Premium z 5,5-calowym wyświetlaczem 4K o rozdzielczości 3840 × 2160, na którym zagęszczenie pikseli wynosi 806 PPI. Smartfon dostępny jest w cenie 3919 zł.

Źródło: Weibo.com

You may also like...