WhatsApp wyczerpuje baterię smartfonów OnePlus

Popularna aplikacja WhatsApp sprawia problemy użytkownikom smartfonów firmy OnePlus. Jej najnowsza wersja bardzo szybko wyczerpuje w nich baterię.

Właściciele smartfonów chińskiej firmy OnePlus narzekają na znacznie szybsze wyczerpywanie się baterii w ich sprzęcie. Problem zgłaszają osoby, których urządzenia działają na platformie Android 9 Pie oraz Android 10. Prawdopodobną przyczyną takiego zachowania się sprzętu, może być najnowsza wersja aplikacji WhatsApp.

Użytkownicy twierdzą, że problem pojawił się gdy zaktualizowali komunikator do aktualnej wersji 2.19.308. Wówczas tempo zużycia baterii przez ich telefon wzrosło co najmniej o 40 procent, a w wielu przypadkach jest ono jeszcze wyższe. Co ciekawe, problem nie jest związany z bezpośrednim korzystaniem z aplikacji. Zgłaszają go bowiem osoby, które wprawdzie posiadają komunikator, ale nie korzystają z niego zbyt często.

Nie ustalono jeszcze dokładnej przyczyny takiego zachowania się telefonów. Producent będzie więc musiał dokładniej przyjrzeć się problemowi i być może przygotować poprawkę, która go wyeliminuje. Póki co użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozwój wydarzeń.

WhatsApp

Źródło

You may also like...