Samsung Galaxy S8 dopiero w kwietniu?

Niedawno pojawiły się doniesienia sugerujące, że Samsung Galaxy S8 trafi do sprzedaży znacznie później niż sądzono. Najnowsze wieści mówią, że może to być dopiero kwiecień przyszłego roku.

Po wycofaniu z rynku Galaxy Note 7, Samsung nie ma żadnego nowego smartfona, który mógłby rywalizować z najnowszymi produktami konkurencji. Można by więc przypuszczać, że zechce jak najszybciej wprowadzić na rynek Galaxy S8, które planuje wyposażyć w nowoczesne technologie.Firma nie chce jednak popełniać wcześniejszego błędu z Galaxy Note 7. Pojawiały się bowiem glosy, że smartfon pojawił się na rynku zdecydowanie za wcześnie i nie został należycie przetestowany, co skończyło się jego podwójnym wycofaniem ze sprzedaży.

Wprawdzie początkowo mówiono, że jego rynkowy debiut może mieć miejsce już w styczniu, ale później sugerowano, że premiera Galaxy S8 odbędzie się pod koniec lutego, podczas targów Mobile World Congress organizowanych w Barcelonie. Byłby to rozsądny krok, gdyż jest to impreza poświęcona urządzeniom mobilnym, więc nowy flagowiec Samsunga świetnie by tam pasował.Z drugiej jednak strony, uwaga od nowego smartfona mogłaby zostać odwrócona przez premiery innych urządzeń, więc jeśli wierzyć doniesieniom koreańskich mediów, Samsung nie pokaże tam Galaxy S8. Zamiast tego w kwietniu zorganizuje konferencję prasową w Nowym Jorku, na której nowy model zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Taka strategia ma sens, bo po pierwsze inżynierowie Samsunga będą mieć więcej czasu na dopracowanie sprzętu, a po drugie jego premiery nie przyćmi żaden inny smartfon. Niestety trzeba liczyć się z tym, że Galaxy S8 będzie nawet o 20% droższy od poprzedniego modelu.

Źródło: Naver.com

You may also like...