Samsung Galaxy S8 również bez gniazda słuchawkowego?

Apple nie jest pierwszą firmą, która pozbawiła swego smartfona gniazda słuchawkowego i na pewno nie jedyną. Chodzą bowiem słuchy, że Samsung planuje pójść w ślady rywala i usunąć ten element wyposażenia z nadchodzącego Galaxy S8.

Samsung na problemach z Galaxy Note 7 stracił już niemal 30 mld dolarów, więc liczy na to, że uda mu się przynajmniej częściowo odrobić te straty przy pomocy Galaxy S8, kolejnego flagowca, którego wprowadzi do sprzedaży w przyszłym roku.Z poprzednich doniesień wynika, że nowy smartfon będzie dostępny w wersji wyłącznie z zakrzywionym wyświetlaczem, ale może nie być to jedyna zmiana szykowana przez producenta. Najnowsze wieści mówią, że Samsung rozważa rezygnację z gniazda słuchawkowego. Co ciekawe nie zostanie ono zastąpione przez złącze USB-C ponieważ producent pracuje nad własną wtyczką.

Doniesienia oczywiście nie są potwierdzone, ale jeśli okazałyby się prawdziwe, byłby to dość zaskakujący ruch ze strony producenta. Tworzenie nowego standardu nie jest dobrym wyjściem, gdyż tylko skomplikuje użytkownikom życie.

Źródło: Digitalmusicnews.comYou may also like...