Samsung Galaxy Tab 3 z Atomem na pokładzie

Samsung planuje nieco zróżnicować ofertę procesorów instalowanych w swych urządzeniach mobilnych, dlatego też najnowszy model popularnego tabletu z rodziny Galaxy Tab, zostanie wyposażony w intelowskiego Atoma.

Nowy model Samsung Galaxy Tab 3 ujrzymy odbywających się za kilka tygodni targach Computex, gdzie będziemy mogli ocenić jak spisuje się ten procesor, który dotychczas można było spotkać głównie w netbbookach. Jednak pierwsze benchmarki prezentują się ponoć bardzo zachęcająco, tym bardziej, że dwurdzeniowe Atomy są obecnie znacznie wydajniejsze, niż pierwsze modele tego procesora, a w tym wypadku mówimy o 1,6 GHz chipie Clover Trail.

Wynik z benchmarka GFXBench pokazuje, że nowy Galaxy Tab jest ponad dwukrotnie szybszy, niż Nexus 7 oraz pięciokrotnie mocniejszy od obecnej generacji Galaxy Tab 10.0.

Można się zastanawiać czemu Samsung w nowym tablecie nie zainstaluje Exynosa 5, który pracuje w Galaxy S4, ale być może firma po prostu za mało tych procesorów, by obdzielić nim i smartfona i tablet.

Źródło: Geek.com

You may also like...