Google Glass pozwoli ograć kasyna? Powstaje aplikacja do liczenia kart

Wszystkie kasyna walczą jak tylko mogą ze specjalistami od liczenia kart, ponieważ ci są w stanie wygrywać naprawdę duże pieniądze. Liczenie kart nie jest jednak takie proste, dlatego kilku programistów tworzy aplikację dla Google Glass, która to ułatwi.

Może się okazać, że noszenie Google Glass będzie zakazane w tylu miejscach, że praktycznie nie wyjdziemy w nich na ulicę. Bary już zakazują ich używania ze względu na dbałość o prywatność klientów. Nie zabierzemy ich także na basen, a wkrótce także do kasyna.

Wszystko przez Colina Jones’a który oświadczył, że pracuje nad aplikacją dla Google Glass, służącą do liczenia kart. Mniej więcej 10 lat temu, Jones posiadający dyplom z matematyki oraz posadę nauczyciela, przeczytał książkę o liczeniu kart. Tak go to zafascynowało, że po kilku próbach, zdecydował się podjąć 2000 dolarów oszczędności własne i żony, by spróbować swych umiejętności w prawdziwym kasynie. Odniósł na tym polu niebywały sukces, ponieważ w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, zmienił początkowe 2 tysiące dolarów w ponad 100 tysięcy. Jako, że nadal grał, wkrótce udało mu się zgromadzić około 4 milionów.

Swój sukces zdecydował się przekuć w biznes i tak powstało Blackjack Apprenticeship, społeczność online zrzeszająca ludzi liczących karty, oferująca specjalne obozy treningowe oraz internetowe sesje, na których każdy chętny może nauczyć się tej trudnej sztuki.

Pojawienie się Google Glass dało Jonesowi świetną okazję, której po prostu nie mógł przepuścić. Zdecydował się więc stworzyć na to urządzenie specjalną aplikację, która będzie zajmować się liczeniem kart. Oczywiście kasyna nie będą zadowolone z takiego programu, bo stracą na tym spore pieniądze. Jednak chyba nie wszystkie jeszcze wiedzą o planach sprytnego matematyka, bo na razie tylko jedno z nich zakazało używania tego sprzętu.

Na razie projekt jest na bardzo wczesnym etapie tworzenia. Powstał jedynie szkic, ponieważ grupa wciąż czeka na własny egzemplarz Google Glass, by móc posunąć prace do przodu.

Źródło: Blackjackapprenticeship.com

You may also like...