Samsung Gear Fit2 Pro kolejnym sprzętem dla sportowców

Samsung pokazał dziś również nową opaskę fitness Gear Fit2 Pro. Produkt jest w pełni wodoszczelny i automatycznie wykryje aktywność użytkownika.

Galaxy Note 8 nie jest jedynym produktem, który Samsung dziś zaprezentował całemu światu. Oprócz smartfona, koreański producent pokazał także zupełnie nową opaskę fitness Gear Fit2 Pro, przeznaczoną dla fanów aktywności fizycznej.

Wprawdzie sprzedaż opasek fitness w ostatnim czasie poważnie spadła, gdyż ich rolę przejęły smartwatche, to wcale nie znaczy, że znikły z rynku. Jednym z najnowszych gadżetów tego typu jest Gear Fit2 Pro zaprojektowany przez inżynierów koncernu Samsung.

Gear Fit2 Pro

Nowa opaska posiada 1,5″ zakrzywiony ekran w technologii Super AMOLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 216 x 432 piksele. Sprzęt waży jedynie 34 gramy, jego wymiary wynoszą 51 x 25 mm, a dodatkowo jest wodoszczelny do głębokości 50 m. Producent wyposażył opaskę także w Bluetooth 4.2, GPS, 4 GB pamięci użytkowej i baterię o pojemności 200 mAh. Sprzęt działa natomiast na platformie Tizen OS, autorskim systemie Samsunga, używanym w smartfonach oraz telewizorach.

Gear Fit2 Pro

Gear Fit2 Pro w sprzedaży pojawi się niebawem. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale wcześniejsze doniesienia wspominają o 200 dolarach.

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...