Sony wypłaci odszkodowania posiadaczom Xperii

Ugodą zakończył się proces dotyczący rzekomej wodoszczelności smartfonów z rodziny Xperia. Ich użytkownicy otrzymają od 100 do 300 dolarów odszkodowania.

Od 2013 roku Sony chwaliło się, że jej flagowe modele smartfonów są wodoszczelne, co znacznie podnosiło ich atrakcyjność. Okazało się jednak, że prawda jest zupełnie inna i telefony wcale nie są tak odporne na wodę, jak deklarował to producent.

Klienci nie lubią być oszukiwani, szczególnie wprowadzenie w błąd wiąże się z uszkodzeniem kosztownego sprzętu, który miał być wodoszczelny. Wytoczyli więc japońskiemu koncernowi proces zbiorowy, domagając się odszkodowania.

Prawnikom Sony udało się doprowadzić do ugody, w ramach której firma wypłaci poszkodowanym pieniądze. Będzie to kwota od 100 do 300 dolarów w zależności od modelu Xperia. Ugoda dotyczy łącznie 24 modeli smartfonów oraz tabletów wyprodukowanych przez japońską firmę.

Warto jednak dodać, że obejmuje tylko klientów ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli więc Wasz sprzęt został uszkodzony z powodu wprowadzającej w błąd informacji o wodoszczelności, to nie macie co liczyć na odszkodowanie.

Xperia

Źródło: Xperiawaterproofsettlement.com

You may also like...