Kolejne włamanie do Samsunga. Hakerzy mogli wykraść dane klientów

Samsung potwierdza, że hakerzy włamali się do jego systemów. Prawdopodobnie udało im się przejąć dane osobowe klientów oraz informacje o zarejestrowanych produktach.

Samsung nie jest w stanie obronić się przed hakerami atakującymi jego systemy komputerowe. Kilka miesięcy temu cyberprzestępcy włamali się do koreańskiego giganta, kradnąc m.in., kod źródłowy oprogramowania smartfonów z rodziny Galaxy. Teraz miało miejsce kolejne włamanie, w wyniku którego hakerzy mogli wykraść dane osobowe klientów.

Firma potwierdza, że faktycznie miało miejsce włamanie do jej systemu komputerowego. Zapewnia wprawdzie, że hakerom nie udało się dostać do numerów kart płatniczych klientów. Mogli jednak wykraść dane osobowe klientów, takie jak nazwisko, datę urodzin, dane kontaktowe, a także informacje o zarejestrowanych produktach.

Koncern nie ujawnia ilu ludzi mogą dotyczyć skutki tego włamania. Zapewnia jednak, że klienci, których dane wyciekły, zostaną o tym fakcie poinformowani za pomocą emaila.

Firma wyjaśnia, że pod koniec lipca ktoś uzyskał nieautoryzowany dostęp do jej systemu. Na początku sierpnia atakującym udało się natomiast wykraść dane klientów, ale urządzenia konsumenckie nie zostały naruszone. Samsung twierdzi, że podjął odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia systemów, także wynajął w tym celu zewnętrzną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Współpracuje również z organami ścigania, które zajmują się zidentyfikowaniem oraz schwytaniem sprawców.

W oparciu o informacje uzyskane podczas dochodzenia, firma twierdzi, że klienci nie muszą podejmować natychmiastowych działań. Koncern sugeruje jednak, by zachowali ostrożność w otwieraniu nieznanych emaili, a także sprawdzali swe konta pod kątem oznak podejrzanej aktywności.

Samsung

Źródło

You may also like...