Dwustronne panele solarne Jackery SolarSaga zapewnią prąd poza domem

Na IFA 2022 firma Jackery zaprezentowała nowe panele słoneczne Jackery SolarSaga 80 W. Są dwustronne i mają współczynnik konwersji na poziomie 25 procent.

W ostatnim czasie, z powodu pandemii praca zdalna stała się niezwykle popularna. Wiele osób wykonuje więc obowiązki służbowe poza siedzibą firmy, przy czym niekoniecznie odbywa się to z ich własnych domów. Wystarczy jedynie szybki dostęp do sieci i można pracować praktycznie wszędzie, np., wypoczywając pod namiotem lub wylegując się na plaży.

Do tego niezbędny jest jednak prąd, a nie zawsze mamy pod ręką gniazdko elektryczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach można go produkować samodzielnie, a umożliwiają to przenośne panele solarne. Podczas targów IFA 2022 zaprezentowano najnowsze panele Jackery SolarSaga 80 W.

Największym ich atutem jest to, iż są dwustronne co zwiększa ich wydajność. Na tylnym panelu zastosowano wyjątkowo białe szkło, które ma współczynnik przepuszczalności 95%. Ponadto torba transportowa ma odblaskową podszewkę, która kieruje dodatkową energię słoneczną na panel. Połączenie tych dwóch cech ma zwiększyć współczynnik konwersji do 25%.

Cały zestaw przed rozłożeniem ma wymiary 916 x 528 x 27 mm i waży 5,1 kg. Wyposażono go również w 2 m długości przewód, a także specjalny uchwyt ułatwiający przenoszenie paneli. Producent twierdzi, że rozstawienie ogniw zajmuje użytkownikowi jedynie 60 sekund.

Panele są kompatybilne z firmowymi generatorami, w tym także z zupełnie nowym Jackery Explorer 1000 Pro Powerstation. Można też połączyć do 12 takich zestawów, znacznie zwiększając ilość produkowanej energii. Panele mają też klasę wodoszczelności IP68 i mogą pracować w temperaturze od -10 do 65 stopni Celsjusza.

Panele Jackery SolarSaga 80 W można zamówić na stronie producenta w cenie 249 euro.

Jackery SolarSaga

Źródło

You may also like...