Nowy soundbar z flagowej serii Q spodoba się graczom i fanom filmów

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi nowy soundbar Samsung HW-Q900C. 7.1.2-kanałowy głośnik ma wbudowane bezprzewodowe Dolby Atmos i tryb gracza.

Zbudowanie kina domowego w dzisiejszych czasach nie jest specjalnie trudne, wystarczy tylko duży telewizor i odpowiedni zestaw głośnikowi. Jeśli chodzi o nagłośnienie, to aktualnie popularne są soundbary, zapewniające przyzwoitą jakość dźwięku i nie zajmujące dużo miejsca. Kolejnym produktem z tej kategorii jest Samsung HW-Q900C.

To najnowszy głośnik z flagowej serii Q, który już 29 maja trafi na amerykański rynek. Topowy sprzęt jest 7.1.2-kanałową listwą dźwiękową, wyposażoną w technologię SpaceFit Sound Pro, która dopasowuje brzmienie do rozmiaru pomieszczenia.

Producent zadbał także o szereg usprawnień. Wśród nich jest technologia Q-Symphony 3.0, która emituje dźwięk równocześnie przez soundbar i głośniki telewizora, rozszerzając tym samym scenę dźwięku. Mamy ponadto technologię Adaptive Sounds, automatycznie optymalizującą dialogi, aby były lepiej słyszalne. Natomiast tryb Game Mode Pro gwarantuje trójwymiarowy dźwięk w grach wideo, ułatwiając zlokalizowanie przeciwnika.

Funkcjami głośnika możemy sterować za pomocą pilota, albo głosowych asystentów Bixby i Amazon Alexa. Możemy także bezprzewodowo sparować go z iPhonem lub iPadem, wykorzystując w tym celu AirPlay 2. Można wówczas transmitować muzykę z serwisów Spotify, słuchać podcastów, albo audiobooków.

Samsung HW-Q900C w Stanach Zjednoczonych będzie kosztował około 1400 dolarów. Producent na razie nie informuje kiedy sprzęt trafi do Europy.

Samsung HW-Q900C
Źródło: Samsung

You may also like...