Samsung inwestuje w Dolinę Krzemową

Utrzymanie się dziś w na rynku nowoczesnych technologii wymaga ciągłych nakładów i opracowywania nowego sprzętu. Dlatego też Samsung chce zainwestować 100 milionów dolarów w Dolinę Krzemową.

Koreański gigant utworzył właśnie spółkę kapitałową, która będzie pomagać start-up’om, skupiając się na początkowym rozwoju firm. Samsung już posiada jedną spółkę o kapitalne 1 miliarda dolarów, lecz nowa będzie wspierać firmy wyłącznie na wczesnym etapie ich rozwoju.

Należąca do Samsunga kapitałowa organizacja z siedzibą w Seulu, posiada już aktywa o wartości miliarda dolarów, a w ubiegłym roku podpisała 20 umów o wartości 160 milionów dolarów. Obszary działań spółki, to przede wszystkim bezpieczeństwo, zdalny dostęp do komputerów, systemy bezpieczeństwa urządzeń mobilnych itp.

Nowa spółka zamierza inwestować w start-upy zajmujące się technologią oraz podstawami nauki, w tym opracowywaniem nowych komponentów, jak wyświetlacze oraz baterie. Nie będzie to jednak inkubator przedsiębiorczości. Spółka dostarczy fundusze na inwestycje, będzie służyć doświadczeniem oraz zapewni dostęp do zasobów Samsunga.

Źródło: Reuters.com

You may also like...