Twitter wzmacnia zabezpieczenia

W związku z poważnym wyciekiem haseł i loginów do kont użytkowników Twittera, które miało miejsce kilka dni temu, ta popularna platforma społecznościowa, wzmacnia zabezpieczenia.

Przypomnę, że kilka dni temu media obiegła wieść o włamaniu na serwery Twittera, w wyniku których, wyciekło w świat ponad 250,000 danych do kont użytkowników, takich jak nazwa użytkownika, hasło, email, tokeny sesji itp. Co prawda hasła były zaszyfrowane, ale dla hakerów, nie jest to żaden kłopot.

Dla Twittera włamanie to poważna rysa na wizerunku, dlatego firma wprowadziła nową, dwustopniową metodę autoryzacji użytkownika, która wymaga podania co najmniej dwóch z trzech kluczowych elementów związanych z wiedzą, a wiec hasła lub PIN’u, a także użycia karty kodowej, generatora kodów na smartfonie, lub innego sposobu dostępu, np. linii papilarnych, lub wzoru siatkówki.

Dodatkowo, Twitter jako protokół autoryzacji wykorzystał system OAuth oraz szyfrowanie SSL (Secure Socket Layer), które chroni dane przesyłane od użytkownika na serwery platformy.

Mikroblogowa platforma ma nadzieję, że dwustopniowy system autoryzacji użytkownika, zapobiegnie dalszemu wyciekowi haseł i loginów, ponieważ nikt oprócz właściciela konta, nie będzie miał do niego dostępu.

Źródło: Twitter.com

You may also like...