Samsung ma pomysł na obsługę smartfonów gestami

Samsung pracuje nad własną technologią obsługi smartfonów gestami. Firma właśnie zarejestrowała w Europie nowy znak handlowy o nazwie ISOCELL-Motion.

Producenci smartfonów starają się jak najbardziej ułatwić użytkownikom ich obsługę. W niektórych modelach interakcja ze sprzętem odbywa się więc nie tylko za pomocą ekranu dotykowego, lecz także innych elementów jak interaktywne ramki. Dzięki wbudowanym w nie sensorom dotykowym, możemy wywoływać różne działania, co znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji.

Google postanowiło pójść nieco inną drogą i w modelu Pixel 4 zainstalowało technologię Motion Sense opartą na radarze Soli. Pomysł jednak nie do końca się sprawdził. System z powodu ograniczeń prawnych działa tylko na niektórych rynkach. Poza tym obecnie jest kompatybilny wyłącznie z firmowymi aplikacjami (https://technogadzet.pl/pixel-4-soli-funkcja-ograniczenia/).

Samsung pracuje jednak nad rozwiązaniem, które zapewni podobną funkcjonalność, ale nie będzie miało tych ograniczeń. Koreański koncern zarejestrował w Europie nowy znak handlowy o nazwie ISOCELL-Motion. Pod tą nazwą kryje się technologia wykrywania ruchu Motion Sens o znacznie większej użyteczności. Wykorzystując sensory oraz przednią kamerę, umożliwia obsługę sprzętu za pomocą gestów. Rozwiązanie te przeznaczone jest dla smartfonów oraz tabletów.

Oczywiście nie wiemy na razie w jaki sposób Samsung chciałby zaimplementować tę technologię do swych urządzeń. Przewagą tego rozwiązania nad systemem Google jest jednak brak ograniczeń prawnych. Technologia sensorów optycznych nie wymaga bowiem żadnych dodatkowych certyfikatów, a więc Samsung nie musiałby tracić czasu na ich uzyskanie.

Rejestracja znaku handlowego świadczy jednak o tym, że producent poważnie myśli nad zastosowaniem tego systemu. Wkrótce więc powinniśmy dowiedzieć się na jego temat znacznie więcej.

ISOCELL-Motion

Źródło

You may also like...