Samsung może szykować model Galaxy S9 mini

Rodzina smartfonów Galaxy S9 może wkrótce wzbogacić się o zupełnie nowego członka. Z bazy danych benchmarka Geekbench wynika bowiem, że koreański koncern przygotowuje model Galaxy S9 mini.

Galaxy S9 nie jest smartfonem tanim i choć zapewne wiele osób chciałoby go kupić, to nie pozwala na to niewielki budżet. Być może wkrótce fundusze przestaną być aż takim problemem. Samsung prawdopodobnie pracuje nad okrojoną wersją tego modelu o nazwie Galaxy S9 mini.

Tak można wywnioskować z bazy danych benchmarka Geekbench, w której pojawił się nowy smartfon Samsunga o oznaczeniu modelowym SM-G8750. Benchmark nie ujawnia jego nazwy, lecz biorąc pod uwagę numery modeli poprzednich smartfoów jasno widać, że jest to sprzęt z rodziny Galaxy S. Warto dodać, że kilka lat temu Samsung produkował takie modele, lecz ostatnim mini był Galaxy S5 i od tej pory koncern porzucił ten wariant telefonu.

Możliwe jednak, że teraz zamierza go wskrzesić. Z bazy danych benchmarka wynika, że Galaxy S9 mini otrzyma Snapdragona 660 oraz 5 GB pamięci RAM. Nie ma oczywiście informacji na temat pozostałych elementów wyposażenia. Ale można oczekiwać, że dostanie co najmniej wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który zapewne będzie zakrzywiony na obu krawędziach.

Rzecz jasna powyższe doniesienia nie są oficjalne, więc tak naprawdę nie wiadomo, czy Samsung zechce stworzyć okrojoną wersję swego flagowca. Tym bardziej że, posiada już rodzinę Galaxy A, która wypełnia właśnie lukę pomiędzy topowymi i nieco słabszymi modelami.

Galaxy S9 mini

Źródło: Fonearena.com

You may also like...