Technologia ze smartfonów zabezpieczy nasz komputer

Lexar JumpDrive F35 to kolejne narzędzie, które zabezpieczy nasz komputer przed niepowołanym dostępem. To zewnętrzny czytnik biometryczny, służący do autoryzacji użytkownika.

Hasła chroniące nasz sprzęt przed niepowołanym dostępem, nie są już tak bezpiecznym rozwiązaniem jak jeszcze kilka lat temu. Hakerzy wypracowali metody ich przejmowania, więc obecnie producenci muszą wymyślać nowe, bardziej skuteczne systemy ochrony sprzętu.

Najlepszym rozwiązaniem byłby czytnik linii papilarnych, który znamy ze smartfonów. Niestety mało który komputer posiada taki element jako standardowe wyposażenie. Na szczęście dostępne są zewnętrzne wersje takie jak Lexar JumpDrive F35. To urządzenie o wymiarach przeciętnego pendrive’a, wyposażone w skaner odcisków palców. Jest to więc swego rodzaju klucz gwarantujący dostęp do komputera tylko autoryzowanym użytkownikom.

Produkt przechowuje w pamięci odciski maksymalnie dziesięciu osób, a dodatkowo zapisane dane można zaszyfrować 256-bitowym kluczem AES. Sprzęt jest przy tym bardzo wygodny w obsłudze, gdyż wystarczy tylko włożyć go do portu i odczekać sekundę na rozpoznanie linii papilarnych. Nie trzeba więc stosować żadnego dodatkowego oprogramowania, poza firmową aplikacją do zaprogramowania odcisków.

Dodatkowo Lexar JumpDrive F35 jest pendrivem i może służyć do przenoszenia danych. Produkt oferowany jest w wersji o pojemności od 32 GB do 128 GB i kosztuje od 32,99 do 89,99 dolarów. W planach jest jeszcze wersja 256 GB, która kosztować będzie 169,99 dolarów i w sprzedaży pojawi się jeszcze w tym roku. Gadżet dostępny jest bezpośrednio na stronie producenta.

JumpDrive F35

JumpDrive F35

JumpDrive F35

Źródło: Lexar.com

You may also like...