SimpliSafe pierwszą linią obrony przed włamaniem

Dzwonek do drzwi wcale nie musi tylko powiadamiać o gościu. Może też stanowić pierwszą linię obrony przed włamywaczami, jak produkt o nazwie SimpliSafe.

Jeszcze kilka lat temu dzwonki do drzwi były prostymi urządzeniami, które dźwiękiem powiadamiały o gościu oczekującym pod drzwiami. Dziś jest to sprzęt współpracujący z systemami inteligentnego domu, który oferuje znacznie szersze możliwości.

Przykładem takiego nowoczesnego dzwonka do drzwi jest SimpliSafe. Jest to wideo-dzwonek, wyposażony w kamerę, który może stanowić pierwszą linię ochrony przed włamaniem. Kamera rejestruje wszystko co dzieje się przed drzwiami naszego mieszkania, ostrzegając przed podejrzanymi osobnikami kręcącymi się w pobliżu.

Nagrywa obraz w Full HD i dysponuje soczewką o kącie widzenia aż 162 stopni, więc nic się przed nią nie ukryje. Wspiera też HDR, dzięki czemu obraz jest ostrzejszy, zaś szczegóły lepiej widoczne gdy monitorowana przestrzeń jest w pełnym słońcu lub półmroku.

Kamera nie ogranicza się jednak tylko do rejestrowania obrazu. Wyposażono ją w inteligentne algorytmy wykrywające osoby i to również na podstawie ciepła wydzielanego przez ciało. Dodatkowo używa systemu klasyfikacji obrazów, potrafiącego odróżnić człowieka od np., psa. Unikamy w ten sposób fałszywych alarmów, zaś gdy wykryje ruch, automatycznie włączane jest nagrywanie. A my dostajemy powiadomienie na smartfona.

SimpliSafe posiada także dwukierunkowy system komunikacji audio. Dzięki temu możemy porozmawiać z gościem znajdującym się pod drzwiami.

Produkt działa z zasilaniem 8V lub 24V i oferowany jest z trzema wariantami przedniego panelu. Dzwonek zakupimy na stronie producenta w cenie 169 dolarów. Można też zakupić pakiet za 230 dolarów, zawierający dodatkowo sensor wejścia, sensor ruchu oraz pilota do sterowania dzwonkiem. Nie jest to może mało, ale pamiętajmy, że nie jest to tylko dzwonek, ale też część systemu alarmowego chroniącego mieszkanie lub dom przed intruzami.

SimpliSafe

SimpliSafe

Źródło: Simplisafe.com

You may also like...