Interfejs One UI wprowadzi zmiany do aplikacji kamery. Nie wszystkim się spodobają

Zapowiedziany przez Samsunga interfejs użytkownika One UI, nie wszystkim przypadnie do gustu. Wprowadza pewną zmianę w aplikacji kamery, która może nieco skomplikować korzystanie z niej.

Parę tygodni temu, Samsung zapowiedział całkowicie nowy interfejs użytkownika o nazwie One UI, który zastąpi wkrótce nakładkę Samsung Experience. Interfejs pojawi się wraz z systemem Android 9.0 Pie, ale nie wszystkim użytkownikom może się spodobać. Wprowadza bowiem pewną zmianę do aplikacji obsługującej aparat.

Odkryli ją użytkownicy testujący betę nowego systemu operacyjnego i natychmiast poinformowali o tym w sieci. Zmiana kładzie bowiem większy nacisk na funkcję robienia selfie, zamiast nagrywania wideo. Użytkownicy smartfonów Samsunga doskonale wiedzą, że obecnie po uruchomieniu aplikacji, pod ręką dostępny jest spust migawki. Natomiast obok niego znajduje się ikona służąca do nagrywania filmów.

W One UI ich rozmieszczenie jest jednak nieco inne. Zmiana jest subtelna, ale dość istotna i może utrudnić korzystanie z aplikacji użytkownikom przyzwyczajonym do obecnego rozkładu. Przycisk nagrywania wideo zastąpiono bowiem ikoną do przełączania się pomiędzy tylną i przednią kamerą. Natomiast sama funkcja rejestrowania obrazu ma teraz oddzielną zakładkę. Innymi słowy, uruchomienie nagrywania wideo, które obecnie dostępne jest pod palcem, w nowym interfejsie będzie wymagało dwóch kliknięć.

Musimy rzecz jasna pamiętać, że nowy interfejs jest wciąż w wersji beta. Istnieje więc szansa na to, że Samsung nie zdecyduje się na wprowadzenie tej zmiany do użytku. Wszystko zależy bowiem od reakcji użytkowników.

One UI

Źródło: Sammobile.com

You may also like...