Samsung opatentował własne Google Glass

Wspominałem już wcześniej, że Samsung pracuje nad rywalem dla Google Glass i projektuje własne urządzenie o podobnej funkcjonalności. Wcześniej były to tylko plotki, jednak teraz w sieci pojawił się dowód potwierdzający te doniesienia, którym jest wniosek patentowy koreańskiego giganta.

Google Glass jest nowinką technologiczną, która wzbudza duże zainteresowanie konsumentów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm chce mieć w swej ofercie podobny sprzęt. Pisałem już, że Microsoft testuje własne okulary, a nad identyczną technologią pracuje Samsung.

W sieci pojawił się wniosek patentowy koreańskiego giganta, przedstawiający okulary, których zadaniem jest prezentowanie przed oczami użytkownika informacji pochodzących ze smartfona, a także umożliwiających wykonywanie połączeń. Słowem funkcjonalność, będzie zbliżona do Google Glass. Technologia Samsunga posiada przezroczyste soczewki, jak również słuchawki umożliwiające słuchanie muzyki lub rozmówcy, z którym akurat się połączyliśmy.

Wniosek patentowy złożono w marcu, natomiast jego rejestracji dokonano 2 października, co oznacza, że Samsung bardzo poważnie myśli nad takim sprzętem.

Źródło: WSJ.com

You may also like...