Samsung Pass lepiej zabezpieczy mobilną bankowość

Galaxy Note 7 jest pierwszym smartfonem Samsunga posiadającym skaner tęczówki. Producent postanowił go wykorzystać w nowym systemie Samsung Pass, który czyni mobilną bankowość jeszcze bezpieczniejszą.

W dzisiejszych czasach zamiast nosić ze sobą portfel i karty kredytowe, coraz częściej płacimy za zakupy za pośrednictwem smartfona. Jest to wygodniejsze rozwiązanie, lecz niezbyt bezpieczne biorąc pod uwagę liczbę malware stworzonych pod Androida.

Wystarczy więc chwila nieuwagi, a nasze pieniądze odpłyną w siną dal i będą praktycznie nie od odzyskania, gdyż bank wypnie się twierdząc, że nie zabezpieczyliśmy odpowiednio naszego sprzętu. Samsung chce nam pomóc uniknąć takich sytuacji. Dlatego w Galaxy Note 7 koncern wprowadził nowy system bezpieczeństwa o nazwie Samsung Pass, który wykorzystuje skan tęczówki do autoryzacji użytkownika i weryfikacji jego tożsamości.

Na razie niewiele wiadomo o nowej technologii, gdyż podczas konferencji firma nie ujawniła żadnych szczegółów. Można jednak założyć, że żadna transakcja nie zostanie sfinalizowana, jeśli system nie zeskanuje najpierw tęczówki właściciela.

Miejmy nadzieję, że w nadchodzących tygodniach Samsung ujawni więcej informacji na ten temat.

Samsung Pass

Źródło: Sammobile.com

You may also like...