Samsung porzuci firmę ARM?

Chodzą słuchy, że koreański Samsung może porzucić współpracę z firmą ARM, przejętą niedawno przez japoński Softbank, która dotychczas produkowała mobilne GPU do procesorów Exynos.

Kilka dni temu japoński Softbank zakończył proces przejmowania brytyjskiej firmy ARM, produkującej mobilne procesory. Z jej usług korzystał m.in. Samsung, który kupował od niej układy graficzne Mali dla procesorów Exynos.Pojawiły się doniesienia sugerujące, iż koreański gigant może wkrótce zrezygnować ze współpracy z brytyjską firmą. Samsung prowadzi bowiem rozmowy z Nvidią oraz AMD na temat licencji na procesory graficzne dla przyszłych modeli smartfonów.

Oczywiście nie oznacza to całkowitej rezygnacji ze współpracy z ARM, a być może jedynie rozszerzenie dostępnych opcji. Na razie są to jedynie rozmowy, a ich szczegółów nie znamy, więc nie wiadomo jaki będzie ich efekt. Wiemy za to na pewno, że Nvidia ma na tym polu znacznie większe doświadczenie, gdyż jej procesory Tegra pojawiały się już w kilku urządzeniach mobilnych.

Źródło: Sammobile.comYou may also like...