Samsung potwierdził specyfikację i cenę Galaxy Z Fold 2
W dniu dzisiejszym Samsung potwierdził nie tylko pełną specyfikacje, ale też cenę modelu Galaxy Z Fold 2. Sprzęt od jutra będzie dostępny w przedsprzedaży w cenie 1999 dolarów.
Jeżeli nie możecie się już doczekać premiery kolejnego składanego smartfona Samsunga, to mam dobrą wiadomość. Koreańska marka ujawniła dziś pełną specyfikację oraz cenę swego najnowszego dziecka jakim jest model Galaxy Z Fold 2.
Najnowszy smartfon już od jutra będzie dostępny w przedsprzedaży na rynku amerykańskim. Oficjalna sprzedaż rozpocznie się natomiast od 18 września. Każdy kto chciałby stać się właścicielem tego gadżetu, musi jednak mieć wolne 1999 dolarów, gdyż właśnie na tyle wyceniono go w USA.
To nie jest mała kwota, choć i tak niższa od pierwszej generacji. W zamian otrzymujemy jednak sprzęt, który przeszedł kilka usprawnień i oferuje ciekawe możliwości. Podobnie jak poprzednik, smartfon dysponuje dwoma wyświetlaczami. Zewnętrzny panel Super AMOLED ma 6,2″ i rozdzielczość HD+. Pozwala na interakcję z całym systemem, umożliwiając korzystanie z telefonu bez potrzeby jego rozkładania. Na środku znajduje się natomiast 10 MP kamera przeznaczona do wideoromów oraz robienia selfie.
Dwa ekrany AMOLED z kamerami
Gdy zechcemy w pełni wykorzystać możliwości sprzętu, korzystamy wówczas z głównego ekranu. Jest to panel Dynamic AMOLED o przekątnej 7,6″ oraz rozdzielczości 2208 x 1768 pikseli. Jego odświeżanie wynosi 120 Hz, przy czym oprogramowanie skaluje je w zależności od potrzeb w przedziale od 11 do 120 Hz. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że z pełnego odświeżania skorzystamy tylko w rozdzielczości Full HD. Powyżej tej wartości system blokuje je na poziomie 60 Hz. Ekran posiada również kolejną kamerę, którą umieszczono po środku prawej jego części.
Inżynierowie producenta tym razem zmienili taktykę ochrony wyświetlaczy przed uszkodzeniami. Zamiast zwykłej folii, zastosowano Ultra Thin Glass, które wykorzystano w Galaxy Z Flip. Zapewnia to większą trwałość panelu. Jeśli jednak użytkownikowi uda się go i tak uszkodzić, to producent za 149 dolarów oferuje jego jednorazową wymianę.
Za rozkładanie ekranu odpowiedzialny jest zawias, wyposażony w podwójny mechanizm, który pozwala ustawić ekran pod dowolnym kątem. Natomiast dzięki specjalnej funkcji Flex Mode, aplikacje wiedzą w jakiej pozycji znajduje się wyświetlacz i samodzielnie się do niego dostosują. Sam zawias ma całkiem skomplikowaną konstrukcję i składa się z ponad 60 elementów, w tym także specjalnych szczotek chroniących przed dostaniem się kurzu i śmieci do środka. Producent deklaruje również, że wytrzyma co najmniej 200 tys. zgięć, co umożliwi użytkowanie sprzętu przez około 5 lat, przy założeniu że złożymy go 100 razy dziennie.
Rozbudowane możliwości aparatów
Na tylnym panelu zainstalowano główny aparat, który jest potrójny i składa się z 12 MP sensorów. Pierwszy ma Super Speed Dual Pixel AF i optyczną stabilizację obrazu, a jego przysłona to f/18. Drugi to aparat szerokokątny f/2.2 ze 123-stopniowym polem widzenia. Jest też 12 MP teleobiektyw z PDAF oraz optyczną stabilizacją obrazu, wyposażony w 2-krotny zoom optyczny oraz 10-cyfrowy. Aparat potrafi też nagrywać wideo, aczkolwiek w odróżnieniu od Note 20 Ultra, tylko w jakości 4K.
Duże wrażenie robi oprogramowanie sterujące aparatami, które oferuje bardzo szerokie możliwości. Otrzymujemy więc takie tryby jak Pro Mode, Night Mode i Single Take, znane z Galaxy Note 20 Ultra, ale też wiele innych, które objaśnia powyższe wideo.
Samsung zadbał też o dużą wydajność swego sprzętu, dlatego wyposażył go w procesor Snapdragon 865 Plus z 12 GB RAM. Pamięci użytkowej jest natomiast 256 GB. Urządzenie obsługuje także bezprzewodowe ładowanie, łącznie z udostępnianiem energii innym urządzeniom oraz trybem szybkiego ładowania, który obsługuje 4500 mAh akumulator. Jeśli natomiast chodzi o łączność, to wersja 5G obsługuje standardy Sub-6 oraz mmWave.
Galaxy Z Fold 2 możemy zakupić w dwóch głównych wariantach kolorystycznych Mystic Bronze i Mystic Black. Do wyboru są jeszcze metaliczna czerwień, srebrna, złota oraz niebieska.
Kupując smartfon możemy też wykupić usługę Galaxy Z Premier Service. Zapewnia nam ona jednorazową wymianę ekranu w pierwszym roku za 149 dolarów, szybszy dostęp do wsparcia oraz bonusy VIP’owskie. Zalicza się do nich roczne członkostwo Founder Card, posiłki w restauracjach z gwiazdką Michelin oraz elitarny program w klubie golfowym.
Technogadżet w liczbach