Samsung pracuje nad składanym tabletem. Sugeruje to znak towarowy

Samsung ma już w swej ofercie kilka składanych smartfonów i najwyraźniej przyszła pora na taki sam tablet. Na jego istnienie wskazuje znak towarowy koncernu.

Składane smartfony wbrew oczekiwaniom ekspertów wciąż nie podbiły rynku urządzeń mobilnych. Wprawdzie wiele firm wyraża zainteresowanie tego typu sprzętem, ale na razie wprowadziło go na rynek jedynie kilka z nich. Najbardziej aktywny w tym sektorze rynku jest Samsung, który ma już w swej ofercie cztery modele takich smartfonów, a teraz pracuje nad tabletem.

Według licznych przecieków, koreańska marka już od pewnego czasu pracuje nad składanym tabletem Galaxy Z Fold. Teraz wygląda na to, że producent sam potwierdził jego istnienie. Witryna LetsGoDigital przyjrzała się bowiem zarejestrowanemu w Europie znakowi towarowemu Galaxy Z Fold. Z dokumentów wynika, że firma chce wykorzystać go nie tylko do smartfonów, ale również do tabletów.

Oczekuje się, że Galaxy Z Fold Tab, może mieć potrójnie składaną konstrukcję, która po rozłożeniu oferowałaby około 10-calowy wyświetlacz. Po złożeniu urządzenia, jego wymiary byłyby natomiast zbliżone do standardowego smartfona.

Na razie nie wiemy na ten temat nic więcej, lecz w lipcu koreański gigant szykuje event, na którym zaprezentuje nowe produkty. Niewykluczone, że wśród nich znajdzie się również Galaxy Z Fold Tab. O tym przekonamy się jednak dopiero za parę miesięcy.

Samsung

Źródło

You may also like...