Samsung przygotowuje rywala dla AirPower

W sieci pojawił się kolejny patent Samsunga. Sugeruje on, że firma pracuje nad bezprzewodową ładowarką, która byłaby rywalem dla AirPower.

Kilka miesięcy temu Apple zaprezentowało nową bezprzewodową ładowarkę AirPower, która podniesie wygodę ładowania najnowszych modeli smartfonów. Zaletą tego produktu jest bowiem możliwość równoczesnego obsługiwania kilku różnych urządzeń. Posiadany przez nas sprzęt nie musi więc czekać na swoją kolej.

Samsung najwyraźniej podchwycił pomysł swego największego rywala, gdyż pracuje nad podobnym produktem. Tak wynika z najnowszych patentów należących do koreańskiego koncernu, które pojawiły się w sieci. Przedstawiają matę, która równocześnie może ładować dwa urządzenia, np. dwa smartfony lub telefon oraz smartwatch.

AirPower

Patent wspomina również, że nowa mata wykorzystuje zarówno technologię magnetycznego rezonansu, jak i magnetycznej indukcji. Jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie, gdyż coraz więcej gadżetów Samsunga wykorzystuje magnetyczny rezonans. Jeśli więc użytkownik posiada sprzęt wykorzystujący dwie technologie, musiałby kupić dwie ładowarki, a to podwójny koszt. Co więcej, ładowarka może równocześnie obsługiwać dwa urządzenia korzystające z różnych technologii, co dodatkowo podnosi użyteczność sprzętu.

Ciekawostką jest to, iż patent wspomina także o ładowarce posiadające trzy cewki. Nie wiadomo jednak, czy to miałoby oznaczać, że jednocześnie pozwoli ładować trzy urządzenia. Trudno też powiedzieć kiedy taka ładowarka trafiłaby do sprzedaży, ale można założyć, że Samsung zechce ją zaprezentować momencie premiery Galaxy S9.

AirPower

Źródło: Slashgear.com

You may also like...