Samsung Q9F: nowoczesny telewizor QLED

Koreański producent prezentuje nową linię odbiorników telewizyjnych, które w tym roku trafią do sklepów. Flagowym modelem jest Samsung Q9F. Model dostępny w trzech rozmiarach telewizor – 55, 65 i 75 cali – pozwoli na nowo odkryć radość z oglądania.

Samsung QLED Q9F to telewizor z płaskim ekranem, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów. Zarówno w zakresie jakości obrazu, łatwości obsługi, jak i designu.

Ten nowy flagowiec został wyposażony w bezpośrednie podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem. Oznacza to lepszy kontrast i czerń oraz doskonałą jakość obrazu bez względu na oświetlenie. Nowa technologia antyrefleksyjna Ultra Black Elite sprawia, że czerń ekranie jest bardzo głęboka. Eliminuje też odbicia, więc obrazy pozostają ostre i żywe bez względu na kąt oglądania. Jej zastosowanie gwarantuje najwyższy współczynnik kontrastu wśród telewizorów QLED. Jeśli dodamy do tego technologię HDR 2000 oraz Quantum Dot, która odpowiada m.in. za możliwość odwzorowania ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem, zyskamy rzeczywisty i szczegółowy obraz.

Projektanci skupili się na wyeliminowaniu elementów, odciągających uwagę podczas oglądania. Tak powstał One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód, który zastępuje wszystkie inne, w tym zasilający. Dodatkowym elementem jest nowy moduł One Connect, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray). Dzięki temu unikniemy wreszcie plątaniny kabli.

Ciekawą funkcją sprzętu jest tryb Ambient Mode, dzięki któremu odbiornik wtapia się w wystrój naszego salonu. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcia otoczenia telewizora i przesłać je do QLED TV. Gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie zobaczymy – w prawie niewidocznych ramkach – to co, znajduje się za nim. W ramach tej funkcjonalności nasz telewizor może także stać się nośnikiem aktualnych wiadomości, informacji o korkach drogowych czy o pogodzie. Na ekranie możemy też wyświetlić nasze własne zdjęcia.

Bezramkowa konstrukcja i płaski ekran modelu Samsung Q9F sprawią, że telewizor będzie znakomicie prezentować się niezależnie od wybranej opcji montażu. W zestawie z telewizorem znajdziemy elegancką i minimalistyczną podstawę. Możemy też zainstalować go na nowoczesnych stojakach Tower i Studio, które są dostępne jako oddzielne akcesoria. Wśród dodatkowych opcji do wyboru jest także wieszak No-Gap, który pozwoli powiesić ekran płasko przy samej ścianie.

Smart TV w wydaniu firmy Samsung to łatwa, intuicyjna obsługa, ale także szereg dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że codzienne korzystanie z telewizora jest przyjemniejsze. W tym roku telewizor Smart TV wejdzie w nową rolę, stając się centrum dowodzenia dla domowego ekosystemu urządzeń. Pranie w trakcie? Teraz nie trzeba przerywać oglądania ulubionego serialu, aby sprawdzić czy cykl już się zakończył. Dzięki funkcji powiadomień w rogu ekranu zobaczymy krótki komunikat.

W ręce widzów trafia też nowa aplikacja SmartThings, która w myśl koncepcji IoT (Internet of Things) będzie swoistym łącznikiem między domowymi urządzeniami. Jedną z jej funkcji jest także ułatwienie połączenia telewizora ze smartfonem i przyśpieszenie pierwszej, jednorazowej konfiguracji. Raz połączone urządzenia będą płynnie współpracować.

Smart TV to także dostęp do wysokiej jakości treści. Telewizor Samsung Q9F 2018 – podobnie jak inne modele telewizorów Samsung z tego roku o przekątnej minimum 65 cali – objęty jest promocją Smart Pack 2018. Dzięki niej widzowie na start będą mogli zyskać bezpłatny dostęp do 4 z 7 popularnych serwisów VoD. Wśród nich znajdują się HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy).

Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są na tej stronie.

Samsung Q9F

Samsung Q9F

Samsung Q9F

Źródło: Samsung

You may also like...