Blockchain przyniesie Samsungowi miliardy zysku

Stworzona niedawno technologia blockchain ma już wiele zastosowań i to nie tylko związanych z kryptowalutami. Kolejną firmą, która planuje ją wykorzystać jest Samsung, zamierzający zastosować ją do sprzedaży smartfonów oraz procesorów.

W zeszłym roku pojawiła się na rynku rewolucyjna technologia blockchain, która ma wiele zalet. Początkowo stosowano ją przy obrocie kryptowalutami, ale szybko okazało się, że ma także wiele innych zastosowań. Szczególnie nadaje się do logistyki i dostarczania towarów. Dzięki niej każdy etap produkcji i dostawy dóbr jest szczegółowo rejestrowany, co eliminuje możliwość oszustwa, ale też pozwala z łatwością wykryć ewentualne problemy.

Kolejną firmą, która planuje skorzystać z tego rozwiązana jest Samsung. Koreański koncern jest największym sprzedawcą smartfonów oraz najlepiej zarabiającym producentem półprzewodników. Mając tak dużą i złożoną sieć dostaw, firma potrzebuje systemu, który pozwoli nią sprawnie zarządzać. Technologia blockchain jest do tego idealna, gdyż pozwoli przyspieszyć dostawy smartfonów oraz procesorów.

Przedstawiciele Samsunga twierdzą, że zastosowanie tego rozwiązania pozwoli aż o 20% obniżyć koszty transportu. W przypadku koncernu o takiej wielkości, da to oszczędności rzędu kilku miliardów dolarów. System usprawni bowiem metody magazynowania, weryfikacji oraz udostępniania dokumentów transakcji, minimalizując papierkową robotę oraz ustalenia dotyczące harmonogramu z władzami portów.

blockchain

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...