Samsung zwiększy odświeżanie obrazu w składanych smartfonach

Samsung planuje zwiększyć odświeżanie obrazu w swych składanych smartfonach. Według najnowszych wieści, tegoroczne modele otrzymają 120 Hz wyświetlacze LPTO, które znajdziemy także w sprzęcie innych producentów.

W ostatnich latach producenci smartfonów znacznie podnieśli częstotliwość odświeżania wyświetlanego obrazu. Początkowo wynosiła ona 60 Hz, jednak dość szybko przeskoczyła na 90 Hz, potem na 120 Hz, zapewniając znacznie większą płynność obrazu. A niektóre gamingowe modele mają nawet 144 Hz odświeżanie, co bardzo przydaje się podczas grania.

Na razie zmiany te nie obejmują modeli składanych, lecz niebawem się to zmienić. Według najnowszych doniesień, Samsung Display wprowadzi na rynek nowe panele LTPO do składanych smartfonów. Będą one nie tylko oferowały maksymalne odświeżanie na poziomie 120 Hz, ale też mają być bardziej energooszczędne.

Takie panele znajdziemy w nadchodzących modelach Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3, ale nie tylko. Źródło twierdzi, że będą je wykorzystywały praktycznie wszystkie składane modele, które zadebiutują w tym roku. Dotyczy to więc urządzeń Oppo, Vivo, Xiaomi, a także Google, które również planuje własny składak. W przypadku sprzętu Google będzie to 7,57″ ekran, Oppo otrzyma 8,2″, zaś Xiaomi dostanie 8,1″.

120 Hz odświeżanie zapewniające większą płynność prezentowanego obrazu, może znacznie podnieść atrakcyjność składanych smartfonów. Oczywiście trzeba pamiętać, że początkowo taka technologia prawdopodobnie podniesie i tak już wysokie ceny sprzętu. Konkurencja powinna jednak szybko doprowadzić do ich obniżenia.

Samsung

Źródło

You may also like...