Samsung może przestać produkować niektóre smartfony

Media sugerują, iż Samsung może przestać samodzielnie produkować smartfony ze średniej i niskiej półki. Koncern chce ponoć przekazać ich wywarzanie firmie Wintech.

Wysokie koszty produkcji sprzętu mobilnego mogą zmusić Samsunga do poczynienia pewnych kroków, które pozwolą je obniżyć, zwiększając konkurencyjność firmy. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, być może koncern zdecyduje się na outsourcing i przekaże wytwarzanie swych urządzeń zewnętrznej firmie.

Już w sierpniu mówiło się, że koreański gigant z powodu rosnących kosztów pracy może zamknąć jedną z chińskich fabryk. Obecnie posiada on w tym kraju dwie fabryki produkujące na lokalny rynek, a zamknięta miałaby zostać ta zlokalizowana w Tianjin. To oczywiście nie wszystko, gdyż prócz tego koncern miałby również zlecić produkcję swych smartfonów z niskiej i średniej półki firmie Wintech. Jest to te same przedsiębiorstwo, które zajmuje się wytwarzaniem sprzętu mobilnego dla Xiaomi.

Samsung oczywiście niczego nie potwierdza. Media twierdzą jednak, że Roh Tae-moon, jeden z prezesów działu mobilnego, odwiedził Wintech by porozmawiać na temat produkowania smartfonów dla koreańskiej marki.

Trudno powiedzieć na ile prawdziwe są te doniesienia, lecz faktem jest, że Samsung nienajlepiej radzi sobie w Chinach. Udział koncernu w tamtejszym rynku smartfonów wynosi poniżej 1 procenta. DJ Koh, szef Samsung Mobile zapewnił niedawno, że firma zamierza podjąć działania, które pozwolą zmienić ten stan rzeczy i zdobyć w nim większy udział.

Przeniesienie produkcji modeli projektowanych specjalnie dla chińskiego klienta pozwoliłoby ograniczyć koszty ich wytwarzania, co mogłoby również mieć korzystny wpływ na ich cenę. Dzięki temu Samsung miałby większe szanse w rywalizacji z lokalnymi firmami, sprzedającymi smartfony znacznie taniej.

smartfony

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...