Apple oszukuje konsumentów. iPhone 4 jest wadliwy

iPhone 4 był wyjątkowo wadliwym smartfonem, który sprawiał użytkownikom ogromne problemy, m.in. z anteną, pękającymi obudowami, ekranem itp. Kolejny problem dotyczy wadliwych przycisków włączających urządzenie.

W USA Apple wytoczono kolejny zbiorowy pozew, którego pomysłodawcą jest Debra Hilton z Florydy. Kobieta oskarża kalifornijski koncern, że ten sprzedawał iPhone’a 4 mimo iż wiedział, że przycisk włączający sprzęt jest wadliwy i odmawia posłuszeństwa po mniej więcej rocznym użytkowaniu smartfona.

W pozwie można przeczytać, że przewód zasilający z upływem czasu traci na elastyczności, przez co coraz trudniej jest wcisnąć przycisk. Po pewnym czasie podzespoły kompletnie się rozpadają, a włącznik telefonu staje się bezużyteczny. Pozew Hilton wsparły skargi setek konsumentów narzekających na oficjalnym forum społeczności wsparcia technicznego Apple.

Koncern oskarżany jest także o oszustwo, ponieważ nie wspomina o wadliwym przycisku w reklamach i materiałach promocyjnych. Dlatego też Debra domaga się co najmniej 5 milionów dolarów odszkodowania. Na razie nie wiadomo jak sprawa się zakończy, ale jej przebieg może być interesujący.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...