Samsung zamyka fabrykę smartfonów w Chinach. Pracowało w niej ponad 2000 osób

Samsung zapowiedział zamknięcie jednej ze swych fabryk smartfonów w Chinach. Działalność zakończy kompleks produkcyjny w mieście Tianjin, zlokalizowanym w północnej części kraju.

Z najnowszych raportów wynika, że Samsung w trzecim kwartale tego roku zanotował znaczny spadek sprzedaży swych smartfonów. Znacznie gorzej wygląda jednak sytuacja firmy na rynku chińskim, gdzie koreańska marka nie wytrzymuje konkurencji z lokalnymi producentami.

Latem tego roku pisałem, że koncern planuje zamknąć jedną z fabryk w Państwie Środka. Jak donosi Reuters, firma wkrótce zamierza zrealizować ten plan i jeszcze przed końcem roku zamknąć kompleks w Tianjin. Pracowało w nim 2600 osób, które wytwarzały dla Samsunga różne modele smartfonów. Na szczęście zatrudnieni nie zostaną na lodzie. Firma oferuje im pakiet rekompensat, a także zapewnia możliwość pracy w innych swych fabrykach.

Obecna sytuacja Samsunga w Chinach, nie wygląda najlepiej. Udział koncernu w tamtejszym rynku smartfonów na początku roku skurczył się do wartości poniżej 1 procenta. Dla porównania, jeszcze w 2013 roku wynosił on aż 15 procent.

Na razie koncern nie zamierza jednak kończyć produkcji sprzętu mobilnego w państwie środka. Nadal będzie tam funkcjonować druga jego fabryka znajdująca się w Huizhou. Jest tam wytwarzane rocznie 72 mln smartfonów, a tymczasem w zamkniętej właśnie fabryce powstawało ich 36 mln.

kompleks produkcyjny

Źródło: Reuters.com

You may also like...