Huawei pracuje nad nową ładowarką do smartfonów. Zaoferuje moc 20 W

Huawei pracuje nad nową ładowarką do smartfonów. Produkt będzie korzystał z drugiej generacji protokołu SuperCharge, a jego moc wyniesie 20 W.

Od wielu lat w bateriach zasilających nasze smartfony, nie nastąpił żaden przełom, który wydłużyłby czas ich pracy. Producenci starają się więc, ułatwić użytkownikom sprzętu życie nieco okrężną drogą. Zwiększają moc oferowanych ładowarek, by uzupełnianie energii w akumulatorze trwało jak najkrócej.

Liderem na tym polu jest firma Huawei, która niedawo zaprezentowała wyjątkowo szybki protokół 40W SuperCharge, zaprojektowany do modelu Huawei Mate 20 Pro. Nowa technologia jest wyjątkowo użyteczna, gdyż 4200 mAh akumulator tego modelu, od 0 do 100% naładuje w czasie zaledwie 60 minut Niestety ze względu na bardzo wysokie koszty produkcji, protokół wykorzystano tylko w dwóch modelach smartfonów.

Inżynierowie Huawei pracują więc nad nieco słabszą ładowarką do smartfonów, której dostępność będzie znacznie większa. Z doniesień wynika, że obecnie trwają prace nad protokołem 20W SuperCharge. Będzie to już druga generacja tego protokołu, który zamiast 10V/4A wykorzysta prąd 10V/2A. Pozwoli to użyć go w urządzeniach nie tylko z najwyższej, ale również ze średniej półki.

Oficjalna zapowiedź nowego protokołu obędzie się w przyszłym roku i wówczas poznamy jego dokładne parametry techniczne. Dowiemy się także jakie modele urządzeń nowy protokół będzie wspierał.

ładowarką do smartfonów

Źródło: Chargerlab.com

You may also like...