Samsung pozbawi smartfony tradycyjnego głośnika. Stanie się nim cały wyświetlacz

W przyszłym miesiącu Samsung zaprezentuje nową technologię o nazwie Sound on Display. Dzięki niej, będzie można zrezygnować z notchy i ramek otaczających ekran.

Producenci smartfonów muszą w ostatnim czasie rozwiązywać coraz więcej problemów związanych ze wzornictwem swych smartfonów. Kłopotliwa staje się bowiem nie tylko lokalizacja przedniej kamery, ale też głośnika. Smartfon musi więc posiadać albo typowy notch, albo też mieć nad wyświetlaczem niewielką ramkę.

Producenci starają się jednak aby była ona jak najcieńsza, więc maskownica głośnika zredukowana zostaje do cienkiego paska. Wprawdzie pomaga to uzyskać nowocześniejszy wygląd telefonu, ale cierpi na tym jakość dźwięku. Użytkownicy modeli z takim niewielkim głośnikiem często narzekają, że rozmówca jest słabo słyszalny.

Samsung opracował więc nieco inne rozwiązanie tego problemu, które pokaże światu na początku przyszłego miesiąca. Technologia koreańskiego koncernu nazywa się Sound on Display i zmienia w głośnik cały wyświetlacz telefonu. Sama koncepcja nie jest nowością, gdyż jest już obecna na rynku. Xiaomi zastosowało ją w modelu Mi Mix, wykorzystując piezoelektryczny głośnik transmitujący dźwięk bezpośrednio do ucha. To samo rozwiązanie Vivo wykorzystało również w modelu NEX S.

Na razie nie wiemy czy technologia Sound on Display będzie stosowana także w wyświetlaczach z dziurą na przednią kamerę. Za kilka dni poznamy jednak wszystkie szczegóły. Koncern zaprezentuje bowiem pomysł podczas targów CES 2019, które odbędą się na początku stycznia.

Sound on Display

Źródło: Etnews.com

You may also like...