Samsung wyposaży telewizory w nową technologię. Asystent Google zaoferuje wiele użytecznych funkcji

Przyszłoroczne telewizory Samsunga zyskają wiele nowych funkcji. Jedną z nich będzie integracja z Asystentem Google, który zastąpi tradycyjnego pilota.

Nowoczesne telewizory oferują nam coraz więcej możliwości w zakresie sterowania ich funkcjami. Modele dostępne w sprzedaży już od kilku lat, mają na wyposażeniu systemy sterowania głosem, a niektóre wykorzystują także gesty. W przyszłym roku tego typu rozwiązania staną się jeszcze bardziej rozbudowane. A część z nich trafi do nowych modeli produkowanych przez Samsunga.

Z najnowszych doniesień Variety wynika, że przyszłoroczne modele koreańskiej marki zostaną zintegrowane z Asystentem Google. Dodam, że głosowi asystenci nie są dla Samsunga nowością. Firma już w tym roku dodała do wybranych modeli obsługę Bixby. Niestety możliwości firmowego asystenta są mocno ograniczone, a więc jego użyteczność również. Pomocnik umożliwia głównie kontrolowanie odtwarzania wideo, ale nie potrafi już uruchamiać oraz kontrolować zewnętrznych aplikacji.

Asystent Google zaoferuje w telewizorach Samsunga podobną funkcjonalność, jaką oferuje w modelach LG oraz TCL. Użytkownik zyska w ten sposób dostęp do kalendarza, serwisów pogodowych itp. Pozwoli również kontrolować sprzęt należący do systemów inteligentnego domu, a więc np., sterować oświetleniem lub ogrzewaniem.

Zmiany wprowadzone w przyszłorocznych odbiornikach Samsunga nie ograniczą się tylko do asystenta. Producent chce również poprawić jakość dźwięku. Szczegóły planowanych zmian nie są znane, ale można założyć, że producent zdecyduje się na rozwiązania podobne do tych z inteligentnych głośników. Przy pomocy zewnętrznych mikrofonów, telewizor będzie mógł automatycznie dopasować brzmienie do pomieszczenia.

Konkrety poznamy już za kilka dni. Nowe telewizory Samsunga zobaczymy podczas styczniowych targów CES 2019 w Las Vegas.

telewizory Samsunga

Źródło: Variety.com

You may also like...