Samsung testuje smartfon z Android Go

Samsung przymierza się do wprowadzenia na rynek pierwszego smartfonu z systemem Android Go. Mówi się, że firma testuje już nowy model na kilku wybranych rynkach, co oznacza, że jego premiera nie jest zbyt odległa.

Kilka dni temu informowałem, że Samsung pracuje nad swym pierwszym smartfonem, wyposażonym w system Android Go, opracowany specjalnie do budżetowych urządzeń. Nowy model pojawił się przypadkiem w jednym z benchmarków. Stąd wiemy, że ma oznaczenie modelowe SM-J260G i wyposażony jest w procesor Exynos oraz 1 GB pamięci RAM.

Z najnowszych doniesień wynika, że prace nad nowym produktem są już na bardzo zaawansowanym etapie. Raport mówi bowiem, że sprzęt jest obecnie testowany na czterech rynkach, mianowicie w Nepalu. Bangladeszu, Indiach oraz na Sri Lance. To kraje, w których taki smartfon cieszyłby się dużym zainteresowaniem. Ze względu na budżetową specyfikację, byłby bowiem bardzo tani.

Przypomnę tylko, że Android Go, to okrojona wersja Andorida Oreo, która została przystosowana do działania na budżetowych smartfonach ze słabym procesorem oraz minimalną ilością RAM’u. Posiada najpopularniejsze aplikacje w specjalnie dostosowanych wersjach i została zoptymalizowana do niezbyt mocnych procesorów.

Android Go

Źródło: Sammobile.com

You may also like...