Schiller X1 – tym rowerem pojedziemy po wodzie

Rowery wodne są rowerami tylko z nazwy, gdyż wprawdzie posiada pedały, lecz do tego wygodne siedzenie, na którym można komfortowo spocząć. Schiller X1 to natomiast rower wodny w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Schiller X1 to pojazd pływający będący w zasadzie rowerem wodnym, jednak o nieco innej konstrukcji niż typowe rowery wodne. Tutaj mamy bowiem do czynienia z prawdziwym rowerem treningowym, doczepionym do dwóch dość sporych pływaków. Elementy konstrukcji wykonano z anodyzowanego aluminium i wyposażono w pasowy system napędowy Gates Carbon Drive. A dzięki reduktorowi przełożenia 8:1 można się tym rozpędzić do prędkości 16 km/h.

Istotne jest również to, że Schiller X1 to urządzenie w pełni składane i doświadczona osoba ze złożeniem i rozłożeniem poradzi sobie w zaledwie 10 minut, zaś dzięki maksymalnej wadze 20 kg, sprzęt jest łatwy w transporcie.

Niestety tani nie jest i podstawowa wersja kosztuje 6495 dolarów. Natomiast edycja limitowana edycja Founder’s Edition, wyprodukowana w zaledwie 250 egzemplarzach, kosztuje już 8775 dolarów. Wadą tego projektu jest również to, iż jest to też pojazd jednoosobowy. A więc nie zabierzemy na przejażdżkę dziewczyny lub rodziny.

Schiller X1

Źródło: Schillerbikes.com

You may also like...