Android dostanie bardzo użyteczną funkcję

Podczas dzisiejszej konferencji, Google zaprezentowało nie tylko nowe produkty, ale też nowe funkcje Androida. Jedną z nich jest opcja o nazwie Screen Call.

Dziś odbyła się długo oczekiwana konferencja Google, na której amerykański koncern zaprezentował kilka zupełnie nowych produktów. Jednym z nich jest smartfon Google Pixel 3 oraz Pixel 3 XL, ale nie są to bynajmniej jedyne nowości, które firma pokazała. Wśród nich była także całkowicie nowa funkcja Androida o nazwie Screen Call.

Nowa opcja jest póki co dostępna tylko dla produktów Google, czyli m.in., jej najnowszego smartfona. Pozostałe modele z tej rodziny otrzymają ją w przyszłym miesiącu, natomiast inne urządzenia przenośne dopiero za jakiś czas. Mówiąc w wielkim uproszczeniu, jest to rodzaj asystenta połączeń przychodzących. Jego zadaniem jest trzymanie z dala od nas telemarketerów, czy też odpowiadanie na połączenia z nieznanych nam numerów.

Gdy pojawi się połączenie przychodzące, wówczas wciskamy dedykowany przycisk, a wtedy telefon przejmie je na siebie. Asystent Google poprosi rozmówcę o przedstawienie się oraz nakreślenie sprawy, z którą telefonuje. Równocześnie dostarczy użytkownikowi transkrypcję połączenia w czasie rzeczywistym, by mógł dowiedzieć się o co chodzi. Można będzie wówczas odebrać połączenie, wysłać ustaloną wcześniej szybką odpowiedź lub zgłosić je jako spam. Po zakończeniu rozmowy z botem, będzie ją można również odsłuchać, gdyż zostanie automatycznie zarejestrowana.

Dzięki nowej funkcji nie będziemy więc musieli dłużej użerać się z natrętnymi telemarketerami próbującymi nam sprzedać produkty, których nie potrzebujemy. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Screen Call będzie dostępna także dla innych smartfonów.

Screen Call

Źródło: Slashgear.com

You may also like...