Seria Galaxy Note należy do historii; Samsung nie planuje w 2022 nowego modelu

Według najnowszych doniesień Samsung ostatecznie porzucił serię Galaxy Note i nie zamierza do niej powracać. Tej rodziny nie uwzględniono bowiem w planach produkcyjnych na przyszły rok.

Od pewnego czasu pojawiały się plotki dotyczące przyszłości serii Galaxy Note. Jedne źródła sugerowały iż Samsung ostatecznie porzucił tę rodzinę. Inne natomiast wskazywały iż producent nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Nie można było wykluczyć, że być może kolejna generacja pojawi się w przyszłym roku.

Było to jednak mało prawdopodobne zważywszy na fakt, że wiele funkcji z tej serii, koreańska marka przeniosła do rodziny Galaxy S. Wprawdzie jeden z przedstawicieli koncernu swego czasu potwierdził, że w 2021 roku pojawi się nowy model tej rodziny. Mamy jednak koniec listopada, więc można śmiało powiedzieć, że obietnicy nie da się spełnić.

Wygląda na to, że śmierć serii Note najwyraźniej już nastąpiła, gdyż według serwisu ETNews, nie znajdziemy jej w planach produkcyjnych na zbliżający się rok. Źródło twierdzi, że Samsung ostatecznie porzucił tę rodzinę, wstrzymując wszelkie prace rozwojowe i nie zamierza do niej powracać.

Oczywiście informacje nie są potwierdzone przez producenta, więc na dobrą sprawę wszystko może się jeszcze zdarzyć. Jest jednak mało prawdopodobne, by koncern przygotował nową generację serii Galaxy Note, gdyż Galaxy S21 praktycznie przejęło już jej rolę. Tegoroczny model S21 Ultra wspiera nawet rysik, który jeszcze do niedawna był znakiem rozpoznawczym rodziny Note.

Oferowanie dwóch serii o praktycznie identycznych parametrach nie byłoby dla producenta korzystne. Możemy więc chyba ostatecznie pożegnać znane od lat urządzenie.

Galaxy Note

Źródło

You may also like...