Shazam rozpozna teraz muzykę w naszym smartfonie

Shazam w wersji na Androida otrzymał nową funkcję, która ułatwi rozpoznawanie piosenek. Aplikacja potrafi teraz podać tytuł utworu odtwarzanego na naszym smartfonie.

Fani kultowego erialu “Świat według Bundych”, na pewno pamiętają odcinek, w którym Al Bundy za wszelką cenę próbował poznać tytuł utworu usłyszanego w radiu. W dzisiejszych czasach nie byłoby to problemem, gdyż istnieją aplikacje, które potrafią podać tytuł słyszanego utworu. A najpopularniejszą z nich jest obecnie Shazam, która właśnie dostała nową funkcję jeszcze bardziej zwiększającą jej możliwości.

Shazam dotychczas potrafił podać tytuł piosenki odtwarzanej w radio, telewizji lub z innego źródła. Teraz jednak wersja na Androida, potrafi to samo również w przypadku smartfona.

Kolejna aktualizacja udostępniona przez twórców, wprowadza nową funkcję o nazwie Pop Up Shazam. Gdy ją aktywujemy, wówczas aplikacja będzie nasłuchiwała odtwarzanych utworów. Jeśli więc oglądając wideo na YouTune lub Facebooku, usłyszymy w nim fajny kawałek, aplikacja pomoże nam go zidentyfikować.

Musimy jednak pamiętać, że nowa funkcja dostępna jest tylko na Androida. Posiadacze smartfonów z platformą iOS, muszą więc poszukać sobie jakieś alternatywy. Zapewne podobnych aplikacji jest więcej, ale najprostszym sposobem będzie skorzystanie ze słuchawek i zbliżenie ich do mikrofonu smartfona. Problem w tym, że wówczas musielibyśmy mieć pod ręką słuchawki. Pozostaje więc mieć nadzieję, że producent aplikacji wkrótce udostępni nową funkcję również użytkownikom iPhone’ów.

Shazam

Źródło: Shazam.com

You may also like...