Samsung zmienia swe flagowce w podręczne studio filmowca

Samsung udostępnił swym flagowym smartfonom profesjonalne oprogramowanie Adobe Premiere Rush. Dzięki nim sprzęt zmieni się w podręczne studio filmowca.

Smartfony już dawno przestały służyć wyłącznie do komunikacji. Obecnie są to kieszonkowe komputery o bardzo rozbudowanej funkcjonalności. Dzięki odpowiednim aplikacjom możemy je zmienić w klucze do naszego domu, albo w podręczne narzędzie do studio filmowca.

Jak wiadomo sprzęt mobilny coraz częściej wykorzystywany jest do nagrywania wideo, które następnie trafia do sieci. Filmy przed ich publikacją trzeba wcześniej doszlifować, a umożliwi to narzędzie Adobe Premiere Rush, które Samsung udostępnił właśnie swym smartfonom. Adobe Premiere Rush dostępny jest dla smartfonów Samsung Galaxy S10, S10+, S10e, S9, S9+ i Note 9. To kompleksowe rozwiązanie do tworzenia i publikowania filmów. Wyposażono je w intuicyjny interfejs, który upraszcza edycję filmów do zaledwie kilku prostych kroków. Z obsługą tego programu powinien więc poradzić sobie nawet amator.

Smartfony Samsunga ułatwią edycję filmów

Aplikacja oferuje zaawansowane funkcje, takie jak konfigurowalne szablony animacji, oczyszczanie dźwięku z wykorzystaniem technologii AI, tworzenie grafiki i miksowanie dźwięku. Zapewniają one użytkownikom łatwą edycję i montowanie profesjonalnych filmów i vlogów.

Użytkownicy mogą nagrywać filmy wysokiej jakości bezpośrednio w aplikacji i natychmiast rozpocząć ich montaż, przeciągając i upuszczając klipy na wielościeżkową oś czasu. Mają również możliwość swobodnego dopasowania dźwięku, nasycenia barw, rozmieszczenia tytułu, przejść, dodawania podkładu głosowego i wiele innych opcji. A wszystko to odbywa się z niezwykle intuicyjnego w obsłudze głównego interfejsu aplikacji.

Ponadto użytkownicy mogą korzystać z w pełni konfigurowalnych, animowanych szablonów tytułów bezpośrednio z poziomu samej aplikacji. A dzięki łatwym w użyciu opcjom zmiany rozmiaru, film można dostosować do tego, w jakim serwisie społecznościowym ma być on opublikowany. Wszystkie filmy i operacje montażowe są automatycznie synchronizowane z chmurą. Pozwala to pracować swoimi filmami w dowolnym miejscu i czasie, na dowolnym urządzeniu.

Aplikację wyposażono w pełen zestaw funkcji zoptymalizowanych specjalnie pod kątem urządzeń Samsung. Dzięki rozszerzonej obsłudze procesorów Exynos i Mali zwiększono wydajności edycji. Eksport filmów na Galaxy S10 jest teraz o 70% szybszy niż w starszych urządzeniach. Aplikacja obsługuje też HDR10+ i Samsung DeX, co umożliwia użytkownikom rozszerzenie i optymalizację opcji przestrzeni roboczej.

Adobe Premiere Rush ułatwi pracę vlogera

Użytkownicy Galaxy, którzy zapragną posiadać Premiere Rush, otrzymają w zamian sporo bonusów. Wśród nich jest nieograniczona możliwość eksportu filmów i 100 GB pamięci w chmurze. Dodatkowo program mogą zakupić z 20% zniżką (oferta promocyjna do końca 2019 roku). Miesięczny abonament z wykorzystaniem zniżki to 7,99 USD.

Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna Premiere Rush, pozwalająca przetestować funkcje programu przed jego zakupem. Umożliwia korzystanie z aplikacji komputerowych i mobilnych oraz daje 2 GB pamięci w chmurze. Oferuje też możliwość tworzenia nieograniczonej liczby projektów i eksportowania maksymalnie trzech projektów.

Adobe Premiere Rush

Źródło: Samsung.com

You may also like...