Więcej smartfonów z zainstalowanym malware

Specjaliści z Dr. Web ostrzegają, że na rynku jest więcej smartfonów z Androidem, posiadającym malware. Odkryto je w kolejnych telefonach z Chin.

Jeszcze nie ucichła afera z firmą BLU, której smartfony nadal mają zainstalowane spyware, a eksperci już ostrzegają przed kolejnymi modelami. Specjaliści z firmy Dr. Web twierdzą, że urządzeń z malware jest na rynku znacznie więcej.

Przypomnę, że kilka dni temu odkryto, że smartfony firmy Blu nadal posiadają zainstalowane spyware szpiegujące użytkownika. Odkryto je w zeszłym roku i choć firma obiecała, że je usunie, to nic takiego nie zrobiła. Z tego też powodu Amazon wstrzymał sprzedaż tych urządzeń na swej stronie.

Eksperci z firmy Dr. Web ostrzegają, że smartfonów z Androidem wyposażonych w robaki jest na rynku znacznie więcej. Specjaliści odkryli trojana o nazwie Android.Triada, którego znaleziono w takich modelach, jak Leagoo M5 Plus, Leagoo M8, Nomu S10 i Nomu S20.

Trojan zintegrowany jest z firmware smartfona, więc nie da się go usunąć. Jest bowiem wstrzyknięty w rdzeń procesów Androida, a więc ładuje się za każdym uruchomieniem telefonu. Triada działa w tle przez cały czas i atakuje w zasadzie wszystkie aplikacje zainstalowane w telefonie, umożliwiając hakerom uruchamianie dodatkowych narzędzi.

Z właściwym narzędziem, hakerzy mogą więc przejąć całkowitą kontrolę nad naszym sprzętem. Przechwycą w ten sposób nie tylko nasza pocztę, ale też komunikację w mediach społecznościowych oraz z komunikatorów.

Dobrą wiadomością jest to, że lista zainfekowanych urządzeń nie jest długa.

malware

Źródło: Srweb.com

You may also like...