Składany Huawei Mate X mógłby wyglądać zupełnie inaczej

Składany smartfon Huawei Mate X, pojawi się w sprzedaży dopiero jesienią. Możliwe, że producent wykorzysta ten czas na przeprojektowanie sprzętu zgodnie z najnowszym patentem.

Składane smartfony miały być prawdziwą rewolucją na rynku urządzeń mobilnych, oferując wiele nowych możliwości. Urządzenia, które niebawem miały trafić do sklepów, okazały się jednak mocno niedopracowane. Samsung zdecydował więc o przełożeniu premiery Galaxy Fold, a jego śladem poszedł też Huawei. Chiński koncern przesunął debiut modelu Huawei Mate X aż na jesień.

Konstruktorzy nowego produktu wykorzystają ten czas do jego dopracowania, ale nie możemy też wykluczyć, że być może całkowicie zmienią projekt. W bazie danych WIPO odkryto bowiem zupełnie nowy patent Huawei, przedstawiający zupełnie inną koncepcję składanego smartfona.

Huawei Mate X

Na poniższych grafikach możemy zauważyć, że konstrukcja sprzętu różni się od tego co widzieliśmy dotychczas. Główny wyświetlacz jest bowiem znacznie większy. Poza tym znajduje się wewnątrz obudowy, przez co jest lepiej chroniony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Natomiast na zewnętrznej części obudowy umieszczono dodatkowy wyświetlacz, który jest płaski. Można więc zainstalować na nim hartowane szkło, co również zminimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Huawei Mate X

Musimy pamiętać, że poniższe grafiki pochodzą z patentu, więc nie oznacza to, że producent zdecyduje się je wykorzystać. Możliwe jednak, że projekt przyda się chińskiemu koncernowi, gdy będzie projektował następcę Huawei Mate X.

Źródło: Wipo.int

You may also like...