Nowy smartfon Xiaomi kopiuje wygląd Galaxy Z Flip

Xiaomi pracuje nad swym pierwszym składanym smartfonem. Według przecieków, produkt będzie z wyglądu bardzo podobny do Samsunga Galaxy Z Flip.

Samsung udowodnił światu, że istnieje rynek na składane smartfony i tego typu sprzęt może sprzedawać się całkiem nieźle. Duży sukces odniósł szczególnie najnowszy model Galaxy Z Flip, który wzbudza ogromne zainteresowanie konsumentów. Popyt na sprzęt jest na tyle duży, że koncern musiał zwiększyć jego produkcję.

Inne firmy nie chcą być gorsze i także planują własne składane smartfony. Jedną z nich jest Xiaomi, której w krótkim czasie udało się zdobyć silną pozycję na rynku urządzeń mobilnych. Chiński koncern od jakiegoś czas pracuje nad nowym modelem, który według najnowszych doniesień czerpie inspirację ze sprzętu Samsunga.

Według raportów, smartfon będzie podobny do Galaxy Z Flip. ZDNet Korea twierdzi, że firma zapytała Samsung Display o możliwość dostarczenia elastycznego wyświetlacza OLED, składanego w identyczny sposób jak w koreańskim sprzęcie. Mówi się też, że podobną prośbę wystosowano do LG Display, które dostarczało poprzednio ekrany do składanych smartfonów Huawei. Początkowo Xiaomi rozważało też zamówienie wyświetlaczy produkowanych przez BOE oraz CSOT. Okazało się jednak, że mają niższą jakość niż produkty Samsung Display, dlatego Xiaomi poszło do tego dostawcy.

Seryjna produkcja nowego składaka od Xiaomi prawdopodobnie ruszy już w drugiej połowie bieżącego roku. Nie znamy oczywiście specyfikacji i ceny nowego modelu, ale możemy oczekiwać, że będzie to sprzęt premium z odpowiednio wysoką ceną.

Xiaomi

Wygląd również pozostaje nieznany, ale pewne wskazówki daje nam witryna WindowsUnited, która opublikowała rendery bazujące na patentach Xiaomi. Jak widać, urządzenie ma bardzo minimalistyczną, aczkolwiek całkiem elegancką stylistykę. Wyposażono je w główny wyświetlacz oraz dodatkowy zewnętrzny ekran prezentujący najważniejsze informacje.

Jeśli nowy smartfon będzie wytrzymały i oferowany w przystępnej cenie, może stać się bardzo groźnym rywalem dla Samsunga Galaxy Z Flip.

Źródło

You may also like...